[ Strona Główna ˇ Artykuły ˇ Forum ˇ Linki ˇ Kategorie NewsówWrzesień 30 2014 07:54:23 ]
{ Online }
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanch Uzytkowników: 98
Najnowszy Użytkownik: wasio
_ _
{ MTB Orzeł Lipno }

KADRA

Historia

Wyniki Maratonów Orła - Archiwum

Media o Orle


_ _
{ Warto zaglądać }/
_ _
{ Witamy }
|

Leszczyńska Liga Rowerowa '2014:

11 listopada Osieczna

awans "Orła" po Jeziorkach!
W LLR "ORZEŁ" LIPNO DRUŻYNOWO - 6 miejsce
w Grand Prix Kaczmarek Electric - 28/71


forum
|
_ _
{ Pojechaliśmy w Jeziorkach }
||
_ _
{ Wielki sukces młodego "orła" }
| Witam serdecznie. W niedzielę tj. 14.09.2014r odbyły się Mistrzostwa Polski w maratonach MTB w Obiszowie woj. dolnośląskie.

W zawodach tych wziął udział Marcin Mostowski z teamu Orzeł Lipno startując w kat. junior młodszy.
W kategori tej Marcin nie miał sobie równych i pewnie dojechał do mety zostając Mistrzem Polski w kat. Junior Modszy.

Po minięciu mety został otoczony przez media, czyli wywiady dla radia i telewizji co dla nowo namaszczonego Mistrza Polski było zaskoczeniem a zarazem pierwszym kontaktem z mediami.
Wspólnie z Marcinem na zawody pojechał Robert Konieczny - prezes klubu, który towarzyszył przy jego starcie jak również w przygotowaniu do najważniejszych zawodów w sezonie. Prezes klubu jest bardzo dumny z postawy Marcina Mostowskiego, gdyż osiągnięty wynik przez Marcina jest jednoznacznie największym osiągnięciem Orła Lipno w historii klubu.

Jak powiedział Robert Konieczny, Marcin trenował na tej trasie na przełomie sierpnia i września i wierzył w jego końcowy sukces widząc progres w treningach. Było widać, ze ma wielki potencjał, by wygrać. Potwierdziły to wyniki w Bytowie na Scandi Lang Team oraz na mozolnych ciężkich treningach. Stojąc na podium otrzymał koszulkę Mistrza Polski w barwach biało/czerwonych od samego ministra sportu p.Andrzeja Biernata oraz Prezesa Polskiego Związku Kolarskiego Wacława Skarula oraz głównego prywatnego sponsora narodowego cyklizmu Dariusza Miłka.

Było i wspólne zdjęcie młodych adeptów rowerowania oraz ludzi kolarstwa i władzy.
tekst: RK
|
_ _
{ Nie tylko MTB }
| W oczekiwaniu na kolejne maratony spróbowałem swoich sił w - biegach. Okazją był I Bieg w Krainie Konwalii rozegrany w dniu 14.09.2014r w Osłoninie, gm. Przemęt. Dystans 15,5 km okazał się dla mnie szczęśliwy. Trzecie miejsce w kategorii M5. Bieganie też jest fajne! Zapraszam wszystkich do siebie za rok.

'
|
_ _
{ Orły wylądowały na Śnieżce }
| W dniu 07.09.2014r z Karpacza na szczyt Śnieżki wyruszyło 350 rowerzystów. Była to druga edycja "Rowerem na Śnieżkę". W tej doborowej grupie nie zabrakło naszych przedstawicieli. Paweł Czecholiński na 41 miejscu (1.21.57), a Filip Zdonek na 233 ukończyli zmagania w tym trudnym wyścigu. Gratulujemy! |
_ _
{ GP Kaczmarek Electric MTB 2014 }
| Po sześciu etapach Grand Prix Kaczmarek Electric MTB nasz team zajmuje 28 wśród 71 sklasyfikowanych drużyn. Niestety, nie wszystkim spośród nas udaje się znaleźć czas, by powalczyć w "kaczmarkowych" maratonach. Może w kolejnym sezonie będzie lepiej.

Przeglądając aktualną klasyfikację generalną tego cyklu, zauważyłem między innymi:

Konrad Danek M1 mini 26 miejsce na 58 klasyfikowanych
Dariusz Kubiak M2 mini 16/240
Filip Zdonek M3 mini 327/406
Piotr Ratajczak M4 mini 56/198
Mirosław Pleskot M5 mega 21/26.

To pobieżny przegląd (bez okularów), jeśli kogoś z naszych pominąłem to poprawię się po starcie w Wolsztynie. Zakończenie tego cyklu już 5 października.
|
_ _
{ Wakacje się skończyły }
| Wakacyjny oddech w naszych startach MTB kończy się. Ruszyły zapisy do VIII REAL 64-sto Maraton MTB. 21 września spotykamy się w Jeziorkach! A już w najbliższą sobotę w Nowej Soli maraton MTB Kaczmarek Electric.

Nie samym MTB jednak żyjemy. 30 sierpnia, w biegu głównym III Towarzyskiego Półmaratonu Wilkowice, nasz kolega klubowy - Szymon Wasiołka, zajął wspaniałe 24 miejsce. Szymon - gratulacje!

Ze swojego startu w tegorocznym gostyńskim Amber Road zadowoleni są (i mają do tego absolutne prawo) nasi "szosowcy".

O wszystkich naszych tegorocznych startach już wkrótce.

|
_ _
{ Amber Road Gostyń 2014 }
| W dniu 17 sierpnia 2014r odbędzie się w Gostyniu V Edycja Drużynowej jazdy na czas amatorskich zespołów kolarskich. LUKS "Orzeł" Lipno reprezentować będą:
Marcin BANASZKIEWICZ
Mariusz CHYŁA
Paweł CZECHOLIŃSKI
Marek JAKUBOWSKI
Damian ZIEGLER.

Trzymajmy za nich kciuki!!!!!

Przypomnijmy - w 2013r reprezentujący nas zespół w składzie: Czecholiński, Sobański, Mikołajczak Jurków i Banaszkiewicz, w gronie 53 drużyn, wywalczył 36 miejsce. Trasę pokonali ze średnią prędkością - 36.81 km/h.
|
_ _
{ LLR - uaktualniona klasyfikacja generalna }
| Troszeczkę to trwało ale doczekaliśmy się. Jest aktualna klasyfikacja generalna Leszczyńskiej Ligii Rowerowej.

Jako drużyna zajmujemy, wcześniej sprawdzone, siódme miejsce. Bardzo cieszy drugie miejsce w tym rankingu kol. Pawła CZECHOLIŃSKIEGO na dystansach mini. Wśród specjalistów od dystansów mega kol. Mirosław PLESKOT jest dwudziesty czwarty.

Dogońmy ich w następnych wyścigach!!!
|
_ _
{ Maraton rowerowy MTB w Gorze już za nami }
| No i było gorąco! 27 lipca 2014r w Górze o godz. 11.00 wystartowaliśmy w III edycji maratonu rowerowego MTB - "Sto procent pasji".

Było nas widać na starcie maratonu, choć kilkoro "Orłów" zabrakło. Moim zdaniem trasa jest coraz ciekawsza. Jednak wysublimowane singieltraki spowolniły tempo i bardzo rozciągnęły stawkę. Jak wypadliśmy indywidualnie?

JUNIOR:

Marcin Mostowski - w swojej klasie siódmy

Dystans MINI:

17 miejsce - Paweł Czecholiński - w M4 - DRUGI!

70 miejsce - Marcin Nowak - w M2 - 21

72 miejsce - Dariusz Kubiak - w M2 - 22

140 miejsce - Szymon Wasiółka - w M2 - 140

153 miejsce - Waldemar Łukaszkiewicz - w M5 - 11

195 miejsce - Filip Zdonek - w M3 - 76.

Dystans MEGA:

tu klasą dla siebie był niezmordowany:

Mirosław Pleskot, który jako jedyny z "orłów" pokonał ten dystans.

Gratulacje dla startujących. Podziękowania dla kibicujących nam i organizatorów.
|
_ _
{ Zaległe foty do relacji kol. Roberta }
|

|
_ _
{ Skandia Maraton - Bytów 14.06.2014r -relacja kol. Roberta }
| W dniu 13 czerwca 2014r po godz. 9.00 spod Urzędu Gminy w Lipnie grupa zapaleńców dwóch kółek zamieszkałych na terenie gminy Lipno udała się w podróż trzema autami na zawody MTB do Bytowa ( Kaszuby) z cyklu Skandia Maraton LANGTEAM organizowany przez Mistrza Olimpijskiego z Moskwy Czesława Langa. W podróż na Kaszuby wybrali się strażacy ochotnicy z OSP Lipno w tym zawodnicy naszej drużyny składzie: Marcin Banaszkiewicz, Robert Konieczny oraz Marcin Mostowski. Ponadto wybrała się Marta Rozwalka, Przemek Rozwalka, Mikołaj Konieczny, Krystian Rozwalka, Jakub Wojciechowski, Maciej Wolnik, którzy w ramach Skandia Maraton w dniu 14 czerwca 2014r wystartowali w Mistrzostwach Polski Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej na trasie liczącej 35km.
Po obfitych opadach deszczu z piątku na sobotę i niskiej temperaturze trasa maratonu okazała się bardzo błotnista i ciężka a zarazem bardzo śliska ale i też bardzo urokliwa i malownicza przebiegając w pobliżu wielu jezior oraz wąwozów i jarów. W wielu elementach trasy były przysłowiowe „jeziora” przez które trzeba było przejechać dosłownie „spławem” lub też przejść przez maziowate błota sięgające do kostek. Strażacy Ochotnicy wystartowali z 10 sektora dokładnie o godzinie 11.25 by zrównać się z tą bardzo ciekawą trasą oko w oko a jednocześnie goniąc rywali startujących z poprzedzających sektorów, którzy rozpoczęli zmagania jeszcze z nie zniszczoną trasą.
Z tymi zmaganiami najlepiej poradził sobie Przemek Rozwalka pokonując dystans w czasie 1:15:20 zostając Mistrzem Polski Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Jednocześnie Przemek został zwycięzcą dystansu open w kategorii mini oraz w kategorii M2 pozostawiając w pokonanym polu 414 zawodników.
W bardzo dobrym czasie 1:17,19 trasę przejechał Mikołaj Konieczny zostając Wicemistrzem Polski Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej. Jednocześnie Mikołaj został 6 zawodnikiem dystansu open w kategorii mini oraz 3 w kategorii M1.
Marta Rozwalka okazała się bezkonkurencyjna w kategorii kobiet zostając Mistrzynią Polski OSP osiągając czas 1:42:49
Pozostali strażacy OSP Lipno osiągnęli także bardzo dobre wyniki dające miejsca w czołowej 15 w Polsce, pokazując, że OSP Lipno jest najlepszą Ochotniczą Strażą Pożarną od kilku lat w RP wśród ochotników startujących w MTB. Z zawodników w żółto – czerwonych barwach najlepiej sobie poradził Marcin Mostowski zdobywając 10 miejsce w śród strażaków ochotników w Polsce, natomiast Marcin Banaszkiewicz był 12 a Robert Konieczny przyjechał na 13 miejscu.
Dla większości zawodników z Lipna były to pierwsze zawody w tak odległej Polsce a tak pięknej i urokliwej a zarazem bardzo wielkim doświadczeniem. Spotkanie i rozmowa z Czesławem Langiem , Lechem Piaseckim, start w tak wielkim i międzynarodowym gronie (1200), wywiad dla TVP I, kilkakrotne wejścia na podium , wielkie i gromkie okrzyki OSP Lipno to wielkie przeżycie które pozostanie w sercach wielu z nas.

( od admina: fotorelacja z zawodów, o których opowiedział nam Robert - niebawem )

|
_ _
Strona 1 z 21 1 2 3 4 > >>
{ Logowanie }
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
_ _
{ Shoutbox }
Tylko zalogowani mogą dodawać posty w shoutboksie.

dzidek1960
31/08/2013 21:51
Nie wszedł pełny adres galerii https://picasaweb.google.
com/113141791124237197591
/OSIECZNATRIATHLONCUP2013
Sztafety


dzidek1960
31/08/2013 21:49
W dzisiejszych zawodach triathlonowych w Osiecznej startowała sztafeta Orła. Pełna galeria ze startu sztafet https://picasaweb.google.
com/113141791124237197591
/OSIECZNATRIATHLONCUP2013
Szta


admin
03/06/2013 13:39
W jakiej kat startował Edek Wożniak?

maja2012
02/06/2013 23:08
nie mogę znaleźć na liscie wynikow edwarda woźniaka nr387 z maratonu o puchar luks orzeł lipno?

dzidek1960
21/04/2013 00:39
Moje fotki z Crossduathlon Smyczyna 20.04.2013r. https://picasaweb.google.
com/113141791124237197591
/CrossduathlonSmyczyna200
42013r


robson
30/01/2013 11:33
Nie, nie moją, ja jej nie prowadzę

robson
12/01/2013 19:15
Zenek, spoko smiley Sezon zimowy więc cisza smiley Zmiany, zmiany zmiany na LEPSZE, dużo LEPSZE smiley

Zenek1975
12/01/2013 13:14
Co się w klubie dzieje że na FORUM jest cicho i nikt nic nie pisze!!!

dzidek1960
31/12/2012 21:58
Fotki z Biegu Sylwestrowego w Lesznie https://picasaweb.google.
com/113141791124237197591
/XXVIIIBiegSylwestrowyLes
zno2012


admin
18/11/2012 21:05
Maciej, da radę podrzucić zdjęcia z Pucharu w Osiecznej? smiley

_ _

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie